napis inwestycja w youtube

Czy warto inwestować w Youtube?

Moim zdaniem warto i to nie tylko w kanały Youtube, ale też we… właściciela Youtube, spółkę Alphabet. Alphabet to spółka notowana na giełdzie papierów wartościowych NASDAQ. Jest to giełda dla spółek technologicznych. Alphabet to właściciel Google oraz Youtuba. Spółka od lat powiększa przychody z reklam i usług internetowych oraz z samego Youtuba. Od zeszłego roku wyszczególnia przychody ze swojego serwisu wideo i te rosną w niesamowicie szybkim tempie. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że warto inwestować w kanały Youtube. Uważam, że warto po części być właścicielem tego sukcesu, ale też i tego biznesu. 

Jak inwestować na giełdzie, aby nie ponosić strat? 

Warren Buffet, znany inwestor giełdowy, jako zasadę numer 1 podaje: nie trać pieniędzy. Zarabianie pieniędzy jest dopiero na drugim miejscu, na pierwszym zawsze stawiamy bezpieczeństwo kapitału. Ja biorę sobie tą zasadę do serca. Dla mnie dobra inwestycja to taka, która od samego początku przynosi zyski. Spółkę Alphabet zacząłem kupować w marcu zeszłego roku po spadkach covidowych. Zacząłem od ceny 1148$ i w miarę jak cena rosła, dokupowałem coraz więcej i więcej akcji. 

Większość inwestorów kupuje akcje gdy cena spada. Moim zdaniem to jest bardzo niebezpieczne. Nigdy nie wiesz jak nisko cena spadnie i czy w konsekwencji nie zostaniesz z wielkimi stratami lub sprzedasz znacznie poniżej ceny zakupu cały pakiet, bo siądzie Ci psycha.

Dużo bezpieczniejszym wyjściem jest kupowanie, gdy cena rośnie. Może zyski nie będą aż tak pokaźne, ale budowanie pozycji będzie komfortowe i przemyślane. Nigdy nie kupuje wielkich pakietów akcji na raz. Zawsze buduję swoją pozycję powoli. Dokupując akcję w miarę, gdy notuje coraz większe zyski na już zakupionych papierach. Daje to komfort trzymania nawet olbrzymich pozycji, bo cały czas jesteś na plusie.

Uważam, że spółka Alphabet będzie beneficjentem kryzysu coronawirusa i tego co rządy robią z gospodarkami. Coraz więcej biznesów będzie przenosiło się do sieci i reklamowało nie tylko w Youtube, ale też w przeglądarce. Moim zdaniem to wszystko odbije się pozytywnie na poprawie wyników Alphabet. 

Artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej. Odzwierciedla jedynie moje podejście do inwestowania. Jeśli zmienię zdanie i uznam, że sytuacja gospodarcza i sentyment do rynku uległy znacznej zmianie, sprzedam cały swój pakiet akcji, choć planuje go na dzień dzisiejszy potrzymać minimum parę lat. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że sytuacja na rynkach jest często bardzo dynamiczna.

Pozycje kupuje długo, skupując akcja po akcji, upewniając się, że mam rację, że kurs idzie w dobrą stronę – zgodnie z moją prognozą. Jednak wychodzę z inwestycji przeważnie w jednej chwili, bo albo akcje opłaca się dalej trzymać, albo nie. Przy sprzedaży jest zero jedynkowo. 

Artykuł nie jest poradą prawną.

Na temat podatków u Youtuberów dowiesz się z mojego filmu Czy YouTuber może płacić 8,5% podatku❓ Od 2021 całkiem możliwe, że…

Jeżeli wolisz poczytać, to zapraszam do artykułu „Ryczałt dla Youtubera”

Leave a Comment