google ads tutorial

Reklamy Google Ads – 5 najważniejszych rad!

Każdy Youtuber marzy o szybkim wybiciu się na Youtube, ekspresowym wkupieniu się w algorytm Youtube i dorodnych zarobkach po miesiącu od założenia kanału. Marzyć każdy może, ale… jak to osiągnąć?

Jeżeli przekazujesz wartościowe treści, zadbałeś o odpowiednie SEO, brakuje Ci jeszcze jednego, a mianowicie – reklam Google Ads. Musisz dorzucić do Googlowskiej skarbonki co nieco ze swojej kieszeni, żeby potem Youtube nagrodził Cię lepszym pozycjonowaniem. Taka mała gierka 😉

Zacznijmy od początku, czyli… czym w ogóle jest Google Ads

Google Ads to serwis reklamowy Google, wyświetlający na stronach WWW kontekstowe reklamy tekstowe, bannery oraz reklamy wideo.

Czym jest Google Ads dla Youtubera

Tanim i łatwym sposobem na reklamę swoich filmów. Metodą na szybszy rozwój kanału, zdobycie społeczności oraz zwiększenie ilości wyświetleń. 

POZNAJ 5 NAJWAŻNIEJSZYCH RAD DOTYCZĄCYCH REKLAM GOOGLE ADS 🤓

1. Twórz reklamy na początku rozwoju kanału 👶

Promuj swoje filmy wtedy, gdy Twój kanał dopiero raczkuje. Reklamowanie filmów na nowym kanale jest świetnym sposobem na szybsze pozyskanie widzów, subskrypcji i wyświetleń. Większość nowych kanałów potrzebuje dużo czasu na zdobycie pierwszych 1000 subskrypcji. To trochę tak, jak z dzieckiem, które uczy się chodzić. Zanim samo pokona pierwsze 2 metry, podpiera się o ścianę, meble. Naszą podporą w osiągnięciu sukcesu na Youtube jest wspieranie się Google Ads na początku życia naszego kanału 🙂 Potem już będzie z górki!

2. Chociaż 3 filmy…👍👍👍

Jeżeli na Twoim kanale pojawił się dopiero pierwszy film, wstrzymaj się z reklamą. Uploaduj co najmniej 3 filmy i dopiero wtedy dodaj je do reklamy Google Ads. Dlaczego? Jeżeli kogoś zainteresuje Twój film, prawdopodobnie będzie chciał zobaczyć więcej treści. Kliknie w Twój kanał i okaże się, że… nie znajdzie niczego więcej. Raczej szybko o Tobie zapomni i z pewnością nie wróci. 

3. To nie przyjaźń na całe lata… 😥

Zaprzyjaźnij się z Google Ads na jakiś czas, ale nie myśl o nim w kategorii “Przyjaciel na całe życie”. Owszem, warto reklamować swoje filmy. Natomiast pamiętaj o tym, żeby robić to przez jakiś czas – maksymalnie kilka miesięcy. Potem warto odciąć swój kanał od reklamowej pępowiny. Czas najwyższy radzić sobie samemu! A dzięki początkowemu wsparciu reklam, przyszłość Twojego kanału będzie dużo bardziej owocna.

4. Google Ads nie potrzebuje wiele…🤝

Tak, nie musisz wpakować oszczędności swojego życia w reklamy. Wystarczy budżet 15-20 zł dziennie, aby dać fajny start swoim filmom i skutecznie wesprzeć kanał. 

5. Co można kupić za 1 grosz…?

CPV – cost per view, czyli koszt kliknięcia w reklamę :). Ustawiając CPV wystarczy wpisać 1 – 6 groszy. To w zupełności wystarczająca cena za to, że ktoś kliknie w naszą reklamę 😉

Mam nadzieję, że mój artykuł będzie dla Ciebie pomocny i dzięki powyższym wskazówkom pierwsze miesiące “życia” Twojego kanału zapewnią mu lepszą przyszłość 😁 Pamiętaj, warto zainwestować choć niewielkie sumy, aby dać lepszy start Twojemu kanałowi. Więcej na temat reklam Google Ads dowiesz się w moim filmie. Pokażę Ci jak krok po kroku zrobić reklamę dla filmu na Youtube 🧐📽

Powodzenia!

Leave a Comment