Zapewne wielu z Was zastanawia się, czy da się zarobić konkretne pieniądze na YouTube. W tym artykule opowiem Wam jak rozwija się mój kanał oraz ile zysku rocznie jest w stanie wygenerować. Dodatkowo dowiecie się jaki potencjał tkwi w YouTubie, a także ile Wy możecie zarobić prowadząc swój własny kanał na YouTube.
Jaki potencjał tkwi w YouTube?
Mój pierwszy kanał założyłem pod koniec 2014 roku. Od początku cieszył się sporym zainteresowaniem. Jak możecie zaobserwować z wykresu poniżej wizyty na nim systematycznie i bardzo dynamicznie wzrastały. Obecnie mój kanał generuje ponad 150 000 wizyt dziennie i 50 milionów wizyt rocznie. Sukces ten zawdzięczam dobremu contentowi, który potrafi nie tylko przyciągnąć widza, ale także utrzymać jego uwagę na długi czas. Jest to bardzo istotne, ponieważ raz usatysfakcjonowany widz będzie systematycznie wracał po nowe treści.
Ile zysku rocznie generuje kanał na YouTube?
Głównym czynnikiem, który odpowiada za sukces na Youtubie jest systematyczność. Filmy należy tworzyć i dodawać regularnie, dzięki temu YouTube widzi, że jesteście aktywni, konsekwentni i cały czas rozwijacie swój kanał. Wasze filmy są wtedy wyżej pozycjonowane, a Wy jesteście w stanie zarobić dużo więcej, bo Youtube lubi promować świeże treści. Właśnie takie postępowanie doprowadziło mnie do miejsca, w którym jestem obecnie. W ciągu 5 lat na moim kanale pojawiło się ponad 1400 filmów. To średnio 5 nowych filmów na tydzień!
Na wykresie poniżej możecie zaobserwować jak dzięki takiej systematyczności moje przychody wzrastały z roku na rok. Jeżeli mój kanał będzie nadal tak dobrze prosperował to prognozuję przebić barierę 430 tysięcy złotych w tym roku. A mówię tutaj o przychodzie tylko z samych reklam Google Ads.
Nigdy nie zatrzymujcie się w miejscu z myślą, że macie już wystarczającą ilość treści na swoim kanale. Dzięki temu podejściu przekonacie się na własnej skórze i na własnej kieszeni, że biznes na YouTube jest naprawdę opłacalny.
Jak własna strona wpływa na YouTube?
Z własnego doświadczenia wiem, jak pozytywny wpływ na kanał YouTube ma własna strona www lub blog. Dodatkowa strona może wygenerować dużo wizyt na Waszym kanale, a YouTube dzięki niej będzie Was wyżej pozycjonował. Będziecie mogli prowadzić tam blog z poradami, promować swoje produkty czy nawet je tam sprzedawać. Będzie to więc dla Was dodatkowy biznes, który może stanowić dodatkowe źródło zarobku. Właśnie tak postąpiłem z moim kanałem Lulanko, obudowałem go e-commercem, który wygenerował ponad 1,8 mln zł w zeszłym roku.
Jak widzisz przynosi on nawet większe zyski niż reklamy na kanale. Doskonałym przykładem wykorzystania Youtuba do sprzedaży swoich produktów jest Warszawskikoks. Chłopaki kręcą naprawdę dobry biznes z kanału na YouTube oraz ze sprzedaży odżywek na swojej stronie. Fantastycznie to ze sobą współgra i dlatego równie dobrze się sprzedaje.