Ile Youtube płaci za 1000 wyświetleń?

Jesteś ciekawy ile zarabia się na YouTube za 1000 wyświetleń? Który język na YouTube jest najbardziej opłacalny oraz co zrobić, aby zwiększyć zyski ze swojego kanału? Świetnie trafiłeś! O wszystkim Ci opowiem. Dodatkowo zdradzę Ci 4 sprawdzone przeze mnie sposoby, dzięki którym będziesz mógł generować większy zysk ze swojego kanału Youtube

Tematyka kanału na YouTube, a zarobki za 1000 wyświetleń

Tematyka kanału to jeden z głównych czynników, który decyduje o tym, ile będziesz w stanie na nim zarobić. Wiadomo że bank zapłaci Ci więcej, niż producent skarpetek, a firma farmaceutyczna da więcej, niż hurtownia nabiału. To kto się u Ciebie reklamuje, zależy od tego jaką masz treść na kanale.

Według strony freezl.pl przeciętne zarobki z reklam dla kanałów o różnej tematyce prezentują się następująco: 

-1 USD za 1000 wyświetleń otrzymują kanały edukacyjne i polityczne np. Arlena Witt

-0,6 USD za 1000 wyświetleń uzyskują osobiste strony i blogi na YouTube np. Blog Ojciec

-0,54 USD za 1000 wyświetleń otrzymują kanały o makijażu, gotowaniu lub hobby np. Alina Rose

-0,5 USD za 1000 wyświetleń uzyskują autorzy przeglądów gier wideo np. Remigiusz Maciaszek

-0,4 USD za 1000 wyświetleń otrzymują autorzy humorystycznych filmów np. Sylwester Wardęga

Jak widać rozpiętość jest dość duża. Warto więc przed założeniem kanału zatrzymać się na moment i pomyśleć o tematyce swojego kanału, ponieważ to w dużej mierze od niej będą zależne Twoje zarobki.

Który język na YouTube jest najbardziej opłacalny?  

Jeżeli tworzysz filmy np. z muzyką, to warto zamieszczać te utwory w różnych wersjach językowych. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Każdy język posiada inny CPM (współczynnik zarobków za 1000 wyświetleń) i na każdym inaczej zarabiasz. Jak kształtuje się to w mojej sytuacji? Dokładnie przedstawiam to na wykresie poniżej:

Żródło: Opracowanie własne

Jak widać język polski nie znajduje się w czołówce #szok, a najbardziej opłacalne języki to niderlandzki, angielski i niemiecki. Jeżeli zastanawiasz się więc w jakim języku tworzyć filmy, to wykres mówi sam za siebie. Oczywiście musisz mieć świadomość, że ten wykres sporządziłem w oparciu o mój kanał z muzyką klasyczną, jeśli wiec jesteś w innej branży, te stawki mogą u Ciebie wyglądać inaczej, ale główna zasada jest raczej niezmienna. Bogate i bardziej rozwinięte kraje płacą lepiej.

Poniżej udostępniłem specjalny kalkulator zarobków na Youtube, dzięki któremu będziesz mógł obliczyć w oparciu o przewidywany CPM i dzienną liczbę wyświetleń Twoje przewidywane zarobki. Chcesz już teraz wiedzieć ile Twój film będzie zarabiał gdy osiągnie 10 tysięcy wizyt dziennie? Zapraszam.  

PrzeBiznes kalkulator

Ile zarabia YouTuber w Polsce?  

Odpowiedź na to pytanie jest nie jest łatwa. Każdy YouTuber działa w innej branży i ma różne stawki. Zarabianie na YouTube przyjmuje wiele różnych form. Nie zarabiasz bezpośrednio na wyświetleniach lecz to od nich zależy Twój dochód, ponieważ im więcej wyświetleń ma Twój film, tym więcej reklam będzie odtworzonych. Często przyjmuje się, że filmik mający 1 000 000 wyświetleń zarabia 500zł. Poniżej przedstawione zostały średnie miesięczne zarobki twórców z poszczególnych kategorii.

Źródło: https://kuplike.pl/ile-zarabia-sie-na-yt/#ile

Nie można zapominać o tym, że zarobki YouTuberów są uzależnione jeszcze od wielu innych czynników. Są nimi między innymi lokowanie produktów czy sponsoring. Znane marki płacą YouTuberom nie małe pieniądze za to, że pokażą ich produkty oraz obdarzą je przychylną recenzją. Ja analizuje zarobki tylko i wyłącznie z reklam Adsense. Pokazuje też, że często kompletnie nieznana osoba, może mieć dużo lepsze zarobki z reklam niż znany wszystkim wokoło Youtuber. Jak to możliwe?

Jeśli ktoś jest znany ze śmiesznych filmów i ma rocznie np. 100 mln wyświetleń, przy CPM równym 0,4 USD zarobi „tylko” 40 000 USD. Jeśli ktoś ma kanał taki jak ja to z dwa razy mniejszej liczby wyświetleń, czyli 30 mln zarobi 105 000 USD. Jak to możliwe? Bo ma CPM na poziomie 3,5. Skąd tak duży CPM? Właśnie dzięki wystawieniu filmów na lepiej płatne kraje oraz reklamom z hojniej płacących branż.

Ja osobiście dzielę się z Tobą moimi zarobkami i wyjaśniam skąd one się biorą w filmie „Jak zarobiłem na YouTube ponad pół miliona”.

Dodaj komentarz