Czy warto założyć Youtuba w 2020?

Pewnie zadajesz sobie pytanie, czy warto teraz założyć Youtuba. Przecież już jest tyle kanałów. Praktycznie wszędzie jest silna konkurencja. Ludzie wrzucają na Youtuba ponad 500 godzin nowych filmów co minutę. Liczba kanałów urosła do 31 milionów. Teraz nie sposób jest się wybić. Już jest za późno. Przyznaj się, masz takie myśli? Jeśli tak, to przestań je mieć!

Zadaj sobie pytanie, czy gdybyś mógł cofnąć się 10 lat wstecz to założyłbyś wtedy kanał na Youtubie? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, i jeśli warto było założyć kanał wtedy, to tym bardziej warto założyć go dzisiaj, a nie za dwa lata. Zobaczysz, że za rok lub dwa będziesz żałował tego, że nie zacząłeś działać w 2020.

„Zrób to zanim będziesz gotów, gdyż nigdy nie będziesz gotów jeśli będziesz czekać…” [Les Brown]

Przykład z życia. Sam co chwilę ruszam z nowymi kanałami. Bedroom Music and ASMR z romantyczną muzyką do „przytulania”  założyłem pod koniec listopada. Był to zupełnie nowy kanał. Teraz ma już 55 829 odtworzeń i 162 subskrybentów. Obecnie generuje ponad 2000 wyświetleń dziennie i zbiera dziesiątki pozytywnych opinii. Da się?

Również mój kanał przeBIZNES jest kanałem nowym, wystartowałem z nim kilka dni temu. Mimo to już sobie dobrze radzi i pnie się w górę z każdym kolejnym dniem. Życzę konsekwencji i wytrwałości, a przede wszystkim ruszenia czterech liter z miejsca 🙂

„Inspiracja istnieje ale musi Cię znaleźć przy pracy” 🙂 [Pablo Picasso]

Leave a Comment