mężczyzna-w-czerwonej-koszulce-trzyma-telefon-komórkowy-zarabianie-na-youtube

3 MOCNE argumenty – dlaczego warto mieć Youtube’a?

Youtube powstał w 2005 roku. Po roku kupił go Google za 1,65 miliardów dolarów. Ma już 15 lat. Korzysta z niego 2 miliardy osób, które codziennie ogląda ponad 250 milionów godzin wideo. Czy to nie jest oczywiste, że warto tam być? Jak się okazuje, dla niektórych – nie do końca. Poniżej przedstawię 3 mocne argumenty, dlaczego warto być na Youtube.

1. Youtube rośnie, dużo zarabia i hojnie się tym dzieli

Google ujawnił, że przychody z reklam na Youtube wzrosły w 2019 roku  aż o 36% i stanowią 9% całych przychodów giganta. Cały Youtube zarobił w zeszłym roku 15,1 mld USD!!!  Przychody z reklam Youtube rosną znacznie szybciej niż przychody z innych reklam Google’a. Co oznacza, że Youtube rozwija się okropnie szybko i dobrze jest płynąć z prądem wykorzystując ten wzrost.

Youtube nie jest skąpy, daje naprawdę dobrze zarobić twórcom. Jak myślisz, ile zarobili twórcy na Youtube w zeszłym roku?

Otóż Youtube daje autorom 55%. Więc w 2019 roku „Youtuberzy” zarobili 8 mld :O. WOW! Oczywiście zgodnie z zasadą Pareto 80% tej kwoty zgarnia 20% topowych Youtuberów, ale spokojnie – dla małych też dużo zostaje.

Zerknijcie na jeden z moich nowych kanałów. Powstał dosłownie 2 miesiące temu. Jeszcze niedawno nie zarabiał ani grosza, dzisiaj robi dla mnie po 30 zł dziennie. Grosz do grosza, a…

2. Youtube ma praktycznie monopol

Jest Twich dla graczy, Facebook ze swoim Watch czy Instagram z IG TV, jednak nie stanowią konkurencji dla Youtube’a.

Nie ma obecnie platformy która mogłaby mu zagrozić. Youtube ma ponad 20 milionów płatnych użytkowników na Youtube Premium. Na pilotach w domach mamy przyciski z Youtubem obok ikony Netflixa. Youtube jest wszędzie i każdy go ogląda.

3. …

…co tu więcej gadać. Jeśli dwa pierwsze punkty Cię nie przekonały, to zamiast zakładać kanał na Youtube, włącz Netflixa i pooglądaj serial.

Leave a Comment