7 zaskakujących tricków dla YouTubera!

Zdradzę Ci 7 tricków na YouTube, o których większość YouTuberów nie ma pojęcia! Działam na YouTube od prawie 10 lat, a niektóre z poniższych opcji poznałem całkiem niedawno! A szkoda, bo są naprawdę przydatne! 

Nie czekaj dłużej i poznaj 7 zaskakujących tricków dla Youtubera 🙂

Zaczynamy!?

  1. ORYGINALNA CZCIONKA

Jeżeli chcesz napisać komentarz, który wyróżni się spośród innych, nie musisz emanować szokującą treścią, ale… możesz zaskoczyć czcionką! Jak to zrobić?

Wejdź na stronę: https://lingojam.com/FancyTextGenerator

Wpisz komentarz, a po prawej stronie zobaczysz wpisany przez siebie tekst różnymi czcionkami. 

Wystarczy, że go skopiujesz i wkleisz w komentarzu. Wyróżni się na tle innych i przykuje uwagę!

  1. PODZIAŁ FILMU NA ROZDZIAŁY

Jeżeli chcesz ułatwić swoim widzom znalezienie konkretnych treści w Twoim filmie, możesz to zrobić dzieląc film na poszczególne rozdziały.

Jak to zrobić? 

Wystarczy, że w opisie filmu wpiszesz “WSTĘP (00:00)” i dalszą część tekstu podzielisz na rozdziały oznaczając w nawiasach czas, w którym omawiasz poszczególny temat. 

Zobacz jak to wygląda na przykładzie mojego opisu ?

To bardzo wygodna opcja dla użytkownika, ponieważ pomoże mu nawigować Twój film za pomocą opisu! 🙂

Co więcej, rozdziały są widoczne w wyszukiwarce! Zerknij ?

  1. TUBEBUDDY

Bardzo często wspominam o tym jak warto pracować nad mocnym SEO na YouTube. Odpowiedni tytuł, opis, tagi, dodanie kart, przypięcie komentarza, czy dodanie napisów – może mieć bardzo duży wpływ na sukces filmu. Poznanie tajników SEO i wbicie się w algorytm YouTube wymaga sporej wiedzy i praktyki. Na szczęście jest narzędzie, które pomaga w budowaniu dobrego SEO do naszych filmów na YouTube, a nazywa się… TubeBuddy.

Po zainstalowaniu aplikacji na kanał, zobaczysz checklistę po prawej stronie swoich filmów. 

Checklista wskazuje, co powinno zostać poprawione oraz na jakim poziomie optymalizacji jest Twój film. Ważne, aby SEO zbliżało się do maksimum. Filmy z większym wynikiem w TubeBuddy na ogół lepiej radzą sobie na YouTube. Warto poświęcić czas i pracować nad tym, aby wynik SEO zbliżał się do 100%! 🙂

Pobierz darmową wersję TubeBuddy -> https://bit.ly/34ZdTHp

  1. LINK DO KONKRETNEGO MOMENTU W FILMIE

Piszesz artykuł na swojego bloga i chcesz podlinkować film, w którym poruszasz dany temat? Nic trudnego! Ale co zrobić, jeżeli konkretną treść poruszasz dopiero w np. 20 minucie swojego nagrania? Możesz wygenerować link, który przeniesie Twojego odbiorcę właśnie w tę 20 minutę! Jak to zrobić? 

Zaznacz konkretny moment w filmie i kliknij “Udostępnij”

Następnie zaznacz “Rozpocznij od”:

Skopiuj link i wklej do artykułu 🙂

  1. PROGNOZOWANIE WYNIKÓW

Zastanawiasz się kiedy w końcu Twój kanał uzyska tysiąc, sto tysięcy, a może milion subskrypcji? Możesz to sprawdzić! Prognozę Twoich statystyk sprawdzisz na stronie SocialBlade.

Wystarczy, że wpiszesz nazwę Twojego kanału i klikniesz w “Future Projections”. Zobaczysz listę z przewidywanymi statystykami Twoich subskrypcji. 

  1. W JAKICH KRAJACH CIĘ OGLĄDAJĄ?

Zastanawiasz się w jakich krajach oglądają Cię najczęściej i z jakich krajów osiągasz największy przychód na YouTube? Możesz to sprawdzić! Wystarczy kliknąć w YouTube Studio -> Statystyki -> Tryb Zaawansowany -> Region -> Wybierz Dodatkowe Dane -> Więcej danych -> Przychody -> Twoje szacunkowe przychody. 

Zobaczysz listę z podziałem na kraje i przychody:

  1. DARMOWA MUZYKA

Świetną opcją na skorzystanie z darmowych materiałów jest YouTube Library, czyli darmowa biblioteka Youtube. Znajdziesz w niej zarówno muzykę, jak i efekty dźwiękowe, które możesz wykorzystać w swoich filmach 🙂

Właśnie poznałeś 7 magicznych sztuczek na YouTube 😉 Mam nadzieję, że mój artykuł był dla Ciebie pomocny i ułatwi Twoje YouTubowe życie 🙂 

Dodaj komentarz