baran w garniturze

„5 przykładów niedorzecznych, ale skutecznych kanałów na Youtubie”

Czyli kilka pomysłów, jak pozornie bzdurny pomysł na kanał może okazać się GENIALNY.

Sporo już pisałem o tym, że warto założyć kanał na Youtube. Po moim filmie „Jak zarobiłem 600.000 PLN na Youtube” otrzymałem od Was sporo wiadomości prywatnych #dziękimiłomi. Wiadomości z pytaniami, z prośbą o radę. Jednak większość wiadomości, które otrzymałem zapisałbym pod etykietą „OBAWA”. Dlaczego? Ponieważ, były to wiadomości typu: „Założyłabym kanał, ale boje się inwestycji”, „Boje się, że stracę pieniądze inwestując w Youtuba”. Szczerze? Rozumiem Was.

Strach przed utratą zainwestowanych pieniędzy jest normalny. Ja też się tego bałem. Ale jest na to jeden sposób, dość banalny. Po prostu nie inwestuj dużo w kanał. Naprawdę #dasię! Pomyśl o kanale, gdzie nie musisz wpakować kilkunastu tysięcy na start. Gdzie nie będziesz musiał siedzieć przed komputerem i odświeżać co sekundę kanału zgrzytając zębami i trzęsąc się ze strachu, bo nie idzie. 

Popatrz sam, zrób mały research. Które kanały tworząc „tanie” treści zarabiają „grubo”? Jest tego naprawdę mnóstwo. Zobaczcie na Lulanko. W  pierwszy film zainwestowałem 40 PLN bo kupiłem suszarkę, która zarobiła dla mnie obecnie 45.000 PLN.

40 zł to nie majątek, mogłem zaryzykować ;). Jakby nic nie wyszło, to miałbym chociaż czym suszyć moje bujne włosy. ( Śmiechem, żartem, ale.. jak już w coś inwestujesz to warto mieć plan B. )

Opłaciło się i to z nawiązką.

Na podobne pomysły wpadli również inni. Analizując kanały, które dają radę na Youtube, stwierdzam, że naprawdę niskim kosztem można rozbić bank. Pozornie głupi pomysł może okazać się wręcz genialnym. 

„Najinteligentniejsi ludzie najwięcej miewają głupich pomysłów: ich umysł jest niespokojny, w ciągłym ruchu, więc wciąż się potyka.”

                                                                      Henryk Elzenberg

Ok, koniec wywodów i filozofii. Przejdę do konkretów, czyli do kanałów pozornie „głupich”, które w praktyce głupimi się nie okazały. A nawet jeżeli okazały, to plony przyniosły, i to obfite ☺ A o to przecież twórcom chodzi?

1.ASMRY

ASMR, czyli (ang. autonomous sensory meridian response) – zjawisko przyjemnego mrowienia w okolicach głowy, szyi i innych obszarach ludzkiego ciała. 

Te tajemnicze cztery litery biorę na pierwszy rzut, bo jest to dla mnie fenomen. Kiedyś scrollując Youtuba zobaczyłem filmik z podpisem ASMR, dodany 1 dzień temu, liczba wyświetleń ponad 100.000. Nieźle, pomyślałem. Wchodzę na ten kanał, patrzę, oczom nie wierzę. Miliony wyświetleń, tysiące komentarzy typu „Nic nie pomaga mi tak usnąć jak Twoje ASMR-y”, „Dzięki Tobie w końcu mogłem zasnąć”.

Drążę temat dalej. Co się okazało, takich kanałów ASMR–owych jest po prostu multum i co więcej, większość z nich cieszy się ogromnym powodzeniem. Kanały są prowadzone zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, którzy mówią i czytają szeptem. Często też pokazują różne przedmioty, skupiając się na dźwięku jakie wydają. Żeby lepiej zrozumieć temat  po prostu sprawdź kanały, które zamieściłem poniżej. Takie Top 2 ASMR. Ostrzegam, to jest „trochę dziwne”. Natomiast, statystyki są imponujące.

  1. HunniBee ASMR – 2, 84 MLN SUBKSYPCJI – > http://bit.ly/2Q7P4kX
  1. Gibi ASMR – 2,5 MLN SUBSKRYPCJI -> http://bit.ly/2U0XIm9

2. KANAŁY DLA DZIECI

Zobacz kanał „Kids Games” – http://bit.ly/33by2aM

Ten kanał jest genialny. Założyciel kanału, jak widać, wpadł na pomysł, że stworzy filmy pokazujące jak gra. Gra w gry dla dzieci, nagrywa ekran, wrzuca filmik. Filmiki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Czy musiał podjąć życiową decyzję zakładając taki kanał? Raczej nie. Czy zainwestował tysiące złotych? Nie. Czy mu się opłaciło? TAK! 

Co potrzebował więc założyciel „KIDS GAMES”? 

  1. Czasu
  2. Gier
  3. Darmowego programu (np.OBS) do nagrywania ekranu komputera 

Można? Można;)

3. UNBOXINGI

Nagrywanie zabawek dla dzieci to kolejny pomysł z serii niedorzecznych ale skutecznych. Generalnie cały unboxing robi furorę. Ale mało kto wpadł na pomysł otwierania zabawek dla dzieci. Te filmiki są naprawdę ekscytujące ;). Co więcej, to nie muszą być zabawki za 2K. Przykładowo, szał zrobił filmik z otwieranymi Jajkami-Niespodziankami. -> http://bit.ly/2vkc5tI

Koszt: umiarkowany☺

Plan “B”: zjesz je. 

Ryzyko: przytyjesz. 

4. A teraz z innej beczki. Edukacja

A może jest coś w czym jesteś dobry? Może masz jakieś ciekawe hobby, zainteresowania? Umiesz mówić po cebuańsku? Czujesz, że jesteś w czymś mega kozakiem? A myślałeś o tym, żeby to w jakiś sposób wykorzystać? Spójrzcie na ten kanał >> http://bit.ly/33d3rcN << z nauką języka angielskiego. Założycielka w świetny sposób przekazuje wiedzę.

 Inwestycja:

  1. Czas
  2. Kamera
  3. Wiedza
  4. Grafik, monter filmu -> P.S. bardzo łatwo zatrudnić siebie samego jako grafika i montażystę. Wystarczy się trochę podszkolić. Skorzystać z darmowych programów. 

Good Job:)

5. Klasyka dla zwierząt

Kto by pomyślał, że zwierzęta lubią muzykę klasyczną. Może założycielem kanału był Doktor Dolittle? Jakiś wyrafinowany Amstaf lub mały Bulldog dał mu cynk, że posłuchaliby Chopina lub Mozarta? Może. Ale pomysł chwycił. Zobaczcie – > http://bit.ly/2W5S6tz

Pomysł na dodawanie filmów w różnych językach ( co kraj to obyczaj ), świetny. Darmowe zdjęcia + produkcja lub pobranie za free muzyki – super. 

Czy muzyka klasyczna dla psów to pomysł niedorzeczny? Jak najbardziej. Czy to jest kosztowny pomysł? Nie.

Mam nadzieję, że ten artykuł Cię zmotywuje i zainspiruje. Naprawdę, nie zawsze trzeba rzucić walizkę z $ na stół, żeby wygrać. Czasem wystarczy wpaść na pomysł. Czasem pozornie błahy pomysł potrafi być furtką do zostawienia pracy której nie lubisz i zmiany stylu życia. 

JUST DO IT!

Leave a Comment