wymiary grafik na youtube

Jakie są wymiary grafik na Youtube 2021? Jak zrobić baner na kanał?

Skoro tutaj trafiłeś, to zapewne zakładasz swój pierwszy kanał na Youtube! Powodzenia! 😊

Chętnie pomogę Ci w stworzeniu grafik na Youtube, co wbrew pozorom wcale nie jest takie proste i warto poznać kilka przydatnych tricków! 

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • Jakie są wymiary miniaturki na Youtube ✂
  • Jakie są wymiary baneru na Youtube ✂
  • Jakie są wymiary loga na Youtube ✂

Zaczynamy!🏃‍♂️

  1. Wymiary miniaturki filmu na Youtube

Dobrze przygotowana miniaturka do filmu może być kluczem do sukcesu. Zanim ją zrobisz musisz oczywiście poznać jakie wymiary ma miniaturka na Youtube.

Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić miniaturkę na Youtube w prosty sposób to polecam skorzystać ze strony canva.com. Możesz wykorzystać gotowy szablon i bez problemu stworzyć przyciągającą grafikę. Jeżeli wolisz korzystać z programów typu GIMP, znajomość wymiarów grafiki na Youtube będzie niezbędna 😉 

Jeżeli nie dodasz miniaturki to Youtube sam wybierze określony kadr z filmu, czego nie polecam :). Miniaturka bardzo często decyduje czy widz kliknie właśnie w Twój film. Co prawda, książki nie ocenia się po okładce, ale czasem bez przyciągającej okładki nie kupisz książki, więc jej nie ocenisz. I tak jest z Youtubem, jeżeli widza nie przyciągnie miniaturka to jest naprawdę małe prawdopodobieństwo, że wybierze Twój film do obejrzenia, tym bardziej jeżeli konkurencja jest duża. 

Dlatego warto dopieścić miniaturkę na 100%, a poprawne wymiary miniaturki to… podstawa 🙂

  1. Wymiary baneru na Youtube

Niestety stworzenie baneru na Youtube jest dość problematyczne. Dlaczego? Znajomość samego wymiaru to nie wszystko, ponieważ na każdym urządzeniu t.j. telefon, komputer, tablet czy telewizor wyświetla się on inaczej. Warto więc poznać “bezpieczną strefę” na banerze!

Pokażę Ci jak to wygląda na przykładzie mojego baneru 👇

Dostosowałem grafikę tak, aby wyglądała korzystnie na każdym z urządzeń.

Jak wygląda na komputerze?💻

Jak wygląda na telefonie?📱

Jak wygląda na telewizorze?📺

Jaka strefa jest bezpieczna na wszystkich urządzeniach?👇

Niestety, nie ma takiej możliwości, aby stworzyć jeden baner na Youtube, który będzie wyglądał tak samo na każdym urządzeniu. Dlatego warto sugerować się bezpieczną strefą i w tym miejscu zamieścić elementy, które są najważniejsze i które muszą pozostać w całości 🙂 Dlatego na miejsce loga czy Twojego wizerunku lepiej wybierz bezpieczną strefę 🙂

  1. Wymiary loga na Youtube

Wymiary loga na Youtube wynoszą 800×800 px. Pamiętaj, że logo na Youtube ma kształt okrągły, więc będzie widoczne to, co widać wewnątrz koła.

Jak logo wygląda na przykładzie mojego kanału?

Po dodaniu na kanał 👇

To by było na tyle :), od teraz możesz zacząć pracować nad Twoimi grafikami! 😀 Mam nadzieję, że mój artykuł Ci w tym pomoże! 😊

Jeżeli jesteś początkującym Youtuberem to zapraszam Cię do przeczytania artykułu PORADNIK DLA YOUTUBERA.

Leave a Comment